aktualizováno: 16.09.2012 19:14:20

naši psí kluci Bady a Zefir

2009

25.7.2009 SVOJANOV (táborový coursing)

Byli jsme týden na psím táboře ve Svojanově a protože se téměř každý den běhal coursing, na konci turnusu se vyhodnotili "ti nejlepší" a Badymu se podařilo získat v kategorii závodníků (psi s licencí) parádní 1.místo. Odvezli jsme si tak domů krásný pohár a spoustu cen. Děkujeme!

28.3.2009 KRALUPY NAD VLTAVOU (Mezinárodní Mistrovství České Republiky 2009)

Po delší odmlce jsme vyrazili s Badykem na závody a to rovnou na Mistrovství ČR, bodovací coursing se zadáváním titulu CACT. Účast afgánů byla silnější než obvykle a tak se na startu sešlo 5 psů a 2 fenky (tři feny se bohužel nedostavily z důvodů hárání), další 4 afgáni se účastnili tréningů a licenčních běhů a také se na dráhu přišla podívat štěňátka po Justinovi, který ten den s námi závodil.

První běh běžel Bady s Cannondalem Nika a protože dráha měla celých 1000m, kluci se docela zadýchali. Navíc se běhalo za deště, takže to bylo pro všechny po zimním odpočinku docela náročné. Druhá parta (Justin T. Gandamak, Bad Dream Top Orient a Casper Nika) udělala stejnou chybu jako Bady s Cannym, kdy na začátku běželi jako o život a ke konci už se jim to zdálo dlouhé. Do druhého běhu měl Bady jako sparinga velmi úspěšného Justina, který po prvním kole o 5 bodů vedl, ale protože i Bady už dospěl a získal zkušenosti, závod perfektně odvodil, ukázal, že umí šetřit síly a použít i hlavu a tak se mu podařilo nad Justinem zvítězit s celkovým počtem 343 body a získat tak titul Mezinárodního Mistra České republiky pro rok 2009 a čekatelství CACT.

Jinak musím poděkovat všem organizátorům za zajištěnění pěkného coursingového dne, kdy naviják fungoval téměř bez poruchy, motorka taktéž a pauzy mezi jednotlivými běhy tak byli naprosto minimální. Také bylo fajn přítomné wc s toaletním papírem a občerstvení :-) A také děkuji za fotku Badyho autorovi Pavlu Jeníkovi.

28.2.2009 CHRUDIM (řízený tréning)

Do Chrudimi to máme 5km, tak by byla škoda nejet :-) A bylo to super! Za fotečku děkuji autorovi Pavlu Jeníkovi.

2008

30.3.2008 KRALUPY NAD VLTAVOU (bodovací)

Do Kralup jsme vyrazili rovnou z Kolínské podkovy. Našli jsme nocleh na příjemné ubytovně cca 1,5km od dráhy, takže měl Bady dost odpočinku po delší cestě a náročném dni na Kolínské dráze. Ráno nás probudilo sluníčko a tak nám ani nevadilo, že díky změně času vstáváme o hodinu dřív a s nadšením jsme vyrazili na dráhu :-) Coursing začal běhy afgánských chrtů. Účastnilo se celkem 5 afgánů (3 feny a 2 psi) a další dva afgány (1 fena bez PP Angii, 1 pes s PP vrh Y z Allahovy země) jsme mohli vidět v tréningu na druhé dráze. Podívat se přišli i nová afgání štěňátka (na fotce 5měsíční fenka ze Zličínských Luk). Díky bezvadnému počasí nám den utekl jako nic a krásné vítězství Badyho bylo už jen třešinkou na dortu :-) A v neposlední řadě ještě nesmím zapomenout poděkovat organizátorům za skvělou spolupráci s námi i psi, za citlivé tažení návnady, zajímavé postavení trati a za super občerstvení :-)

diskvalifikace KRIZE LÜ-KON

fenka ze Zličínských Luk Y z Allahovy země Angii Barent´s Willma Wapini V.F, Bady a Casper v prvním běhu Bady a Císařovna ze Zličínských Luk

2007

29.9.2007 MARIÁNSKÉ LÁZNĚ (mezinárodní mistrovství ČR)

Do Mariánek jsme vyráželi z Pardubic v pět hodin ráno a počasí vypadalo dost mizerně - déšť, vítr a zima. Nenechali jsme se odradit a za tři hodiny dorazili na místo konání. V nádherném areálu kousíček od centra Mariánek (kde byl mimochodem i hotýlek, restaurant, stáje, sjezdovka, lanovka, obora s daňky a městečko miniatur) jsme se rychle zorientovali, došli na přejímku a hned na úvod dostali krásnou misku a křížovky :-) Coursing začal přesně dle programu a trať byla 1000m dlouhá a první půlka pěkně do kopečka. Bady se sešel na startu se šesti dalšími afgány, takže se běželo o CACIL. 4 afgáni přijeli dokonce z německa, takže jsme v běželi v naprosto neznámé konkurenci. V prvním běhu jsem na startu Badymu strhla košík, ale on neviděl neslyšel a doběhl s košíkem na uchu :-) Druhý běh už byl přece jen malinko unavenější a v druhé půlce se my zdálo, že to trošku fláká a tak jsem ani nečekala žádné závratné umístění. No ale na vyhlášení se událo ohromné překvápko a můj miláček odešel s úžasným DRUHÝM MÍSTEM A TITULEM Res. CACIL!!! Za skvělou organizaci i v nepříznivém počasí a za krásné ceny děkujeme organizaci seb. www.chrti.com/seb. Bohužel jsem si nezapsala výsledky ostatních afgošů, ale časem je snad dohledám a doplním :-) Fotečky také nejsou - no hlava děravá zapoměla foťák doma :-)

2. místo ARAGORN CHLUPATÝ POKLAD Res. CACIL            368 bodů

8.7.2007 CHLUMEC NAD CIDLINOU (coursing KCHCHADP)

Do Chlumce jsme ani nebyli přihlášení (nemohli jsme sehnat kontakt :-( a vyrazili jsme tedy skoro jak se říká "na blind" :-) Kamarádka Kamila s afgánem Hassanem a přítelem nás ráno naložili do auta a jelo se. V Chlumci nás přijali s otevřenou náručí, dokonce i startovné bylo pro "nečleny a nepřihlášené" za velice příznivou cenu a bez jakékoliv přirážky - z toho jsem byla opravdu nadšená! Běhy začali v 10 hodin a díky skvělé organizaci a připravenosti pořadatelů vše běželo jako na páse :-) Pro všechny bylo také k dispozici skvělé občerstvení a vůbec bezvadná atmosféra a dokonce i počasí nám velmi přálo - svítilo sluníčko, ale nebylo vedro. První běh kluci doběhli s body: Hassan 25 a Badyk 26. Oba běhy zaběhli naprosto perfektně a coursing dopadl o bodík lépe pro Sunnyho (k čemuž samozřejmě gratulace, protože je to náš kamarád :-)

1. místo Hassan Al Amir Varius Avis      52bodů

2. místo Aragorn Chlupatý Poklad          51bodů

stáhněte si video z prvního kola :-) : MOV01781.MPG (9954 KB)

na startu  a jde se odpočívat na druhý běh :-) zákus do kůžičky

17.6.2007 JANOV U LITOMYŠLE "Zlatý střapec"

Na coursingu jsme byli úplně poprvé a musím říct, že odlišnost od dostihů je obrovská :-) Systém bodování jsem nějak nepochopila, ale byla jsem nadšená z toho jak Badynek nádherně a s radostí běžel za střapečkem. To za co se body strhávají a za co ne musím prostě ještě nějak okoukat :-) Protože se v coursingu běhá vždy jen po dvou (detaily o pravidlech můžete najít na www.coursingcz.info/ ) a na závodech jsme se sešli dva  psi a dvě fenky s PP, běželi feny spolu a psi spolu. Naším konkurentem byl JUSTIN T. GANDAMAK a protože je to zkušený coursingář, tak nás s přehledem porazil rozdílem čtyřech bodů. Jediné co nám trošku vadilo, byla délka závodního dne, protože bylo přihlášeno přes 100 pejsků a navíc byli problémy s natahováním kůže, tak se nám závody protáhli až do večerních hodin.

1. místo  Justin T. Gandamak             174bodů

2. místo  Aragorn Chlupatý Poklad        170bodů

feny          Justin T. Gandamak Justin a Bady na startu           Na dráze  Justin a Bady v cíli           Badyho nová kamarádka :-)