Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 16.09.2012 19:14:20 

naši psí kluci Bady a Zefir

 

2008

10.5.2008 MLADÁ BOLESLAV (Pojizerské derby)

            1. místo CASSEDY´S CODY CACT

            2. místo ARAGORN CHLUPATÝ POKLAD res. CACT

      CASPER NIKA, WILMA WAPINY VON FOLGE - nedoběhli

            V Mladé Boleslavi na nás čekalo nádherné počasí a krásný dostihový den. Dovolím si zde použít fotky báječné fotografky Andrei Soldánové a tímto jí chci i poděkovat za vyvedené běžící afgány! Více nejen dostihových fotek najdete na jejím web www.andrea.soldan.cz

      :

12.4.2008 KOLÍN (JARNÍ POHÁR)

                 1. místo CASSEDY´S CODY CACT

                 2. místo ARAGORN CHLUPATÝ POKLAD res. CACT

                 3. místo CASPER NIKA

       KRIZE LU-KÖN - diskvalifikace, WILMA W.V.F. - nedoběhla

                      Tentokrát jsme se sešli na startu pouze s konkurenty ze stáje Nika a tak dostih proběhl naprosto dle našich očekávání. Novinkou Kolínské dráhy byla ovšem časomíra, která velmi potěšila. Bohužel nemám zaznemánány časy z prvního kola, ale ve finále doběhli pejsci takto: Koudy - 36,77s, Bady - 39,34s, Kašpar - 42,87s.

Další novinkou je nový dostihový řád platný od 1.1.2008, díky němuž se titul CACT zadává každému strartujícímu, který doběhne na 1. místě a to při minimálním počtu tří psů na startu. Tyto podmínky jsme tedy splnili a Koudy si odnesl svůj první CACT a započal tak Šampiona práce ČR. Bady na druhém místě ukořistil r. CACT.

29.3.2008 KOLÍN (ROBORAN Kolínská podkova)

            1. místo ARAGORN CHLUPATÝ POKLAD

            2. místo KRIZE LÜ-KON

            3. místo BARENT´S WILLMA WAPINI VON FOLGE

                              Počasí prvnímu Kolínskému dostihu přálo, sešlo se hodně pejsků, kteří se po dlouhé zimě nemohli dočkat otevření dráhy. Musím pochválit skvělou práci personálu, který i přes velké množství běžců vše zvládl na jedničku a udělal pro naše miláčky i pro nás opravdu maximum.

 Pro nás to byl nejenom pěkný dostih, ale seznámili jsme se i s novými budoucími konkurenty. Do solo běhů byli totiž nahlášeni dva afgáni - Císař ze Zličínských Luk, kterému se podařilo perfektně splnit licenční běh se sparing partnery. A pak taky okouzlující fenečka Yasmin Banu z Allahovy Země, která díky svému mládí byla ovšem pouze trénovat.

Wilma a Krize  Císař ze Zličínských Luk a Yasmin Banu z Allahovy země  Start 1. běhu

   

2007

 

16.9.2007 MLADÁ BOLESLAV (PODZIMNÍ DERBY)

                  1. místo CASSEDY´S CODY

                 2. místo ARAGORN CHLUPATÝ POKLAD

      ABU SIMBEI DAHANSKÁ HVĚZDA, KRIZE LU-KÖN, CASPER NIKA - diskvalifikace

                 Pro nás asi jeden z nejnapínavějších dostihů sezony. V rozběhu došlo k diskvalifikaci Abu Simbeie za napadání (napadl Cassedy´s Codyho ve druhé zatáčce). Ve finále se tedy na startu sešli 4 afgáni. Otevřel se box a oni vyběhli jen 3. Bady se otočil v boxu!!! Naštěstí se nějak rozvzpomenul na kterou stranu se startuje a se zpožděním několika vteřin se nakonec i on vydal na dráhu. Caspera s Krizí dohnal až ve třetí zatáčce a podařilo se mu je vnějškem předběhnout. Casper s Krizí se však o třetí místo poprali, ale bohužel ne moc férově a tak dostali oba diskvalifikaci za napadání. Nakonec jsme tedy na stupních vítězů viděli jen Codyho s obřím náskokem na prvním místě a ospale startujícího Badyka na místě druhém :-)

start rozběhu  stupně vítězů  start finále (Bady je schovanej v boxu číslo 1 :-)   

 

28.7.2007 KOLÍN (STŘEDOEVROPSKÝ POHÁR)

            1. místo ARAGORN CHLUPATÝ POKLAD

            Na tento dostih jsme přijeli jako jediný afgán. Bady i tak zabojoval a první běh zaběhl v čase 38:22 a druhý decentně pomaleji v čase 38:68 :-) Jinak se nám tam ale moc líbilo, jako vždy velmi milá atmosféra a dokonce jsme dostali možnost se projít po dráze (hezky pěkně bosky samozřejmě), dostali jsme kupu informací o zavlažování, válcování, krtcích apod :-). Kolínskou dráhu musím tímto pochválit, protože jsem se mohla na vlastní kůži přesvědčit v jakém je perfektním stavu.

15.7.2007 KOLÍN (KRÁSA A VÝKON)

   !!! ŠAMPIONEM PRO KRÁSU A VÝKON 2007 ARAGORN CHLUPATÝ POKLAD :-) !!!

 VÝSLEDKY DOSTIHU:   1. místo CASSEDY´S CODY

                                     2. místo ARAGORN CHLUPATÝ POKLAD

                                     3. místo HASSAN AL AMIR VARIUS AVIS

                                    4. místo AMADEUS MOZART BEAMI ŠAHRAK

                              Do Kolína jsme se po skoro dvou měsících moooc těšili :-) Krása a výkon je dvoudenní, takže jsme sbalili stan a v sobotu ráno vyrazili si užít pejskařskej víkend. První den proběhla výstava, kde Bady získal ocenění V1, VT a nesl si tedy do dostihu 10bodů z výstavy. Vedro bylo celý den na padnutí, ale všichni pejsci to zvládli náramně a večer jsme si užili u grilu s moc fajn chrtařema. V neděli ráno jsme se probudili opět do 30°C. Organizátoři skvěle rozhodli a velcí psi běželi rovnou finále. Chudáci vipeti ale museli absolvovat rozběh, opravný běh a ještě finále, ale zvládli to všichni na jedničku. Afgáni měli skvělý start, v první zatáčce se trošku zamotali Bady se Sunnym, ale vše dobře dopadlo a o to druhé místo bojovali oba opravdu až do cílové rovinky, kde Bady o kousíček Sunnyho dostal :-) Z dostihu tedy Bady získal 9bodů za druhé místo z dostihu a tím se Badynek stal s celkovým počtem 19bodů šampinonem pro Krásu a Výkon 2007.

start zleva Cassedy´s Cody, Aragorn Chlupatý Poklad, Amadeus Mozart B. Š., Hassan Al Amir V. A. stupně vítězů souboj Badyho a Hassana v cílové rovince šampion :-)   náš šampion :-)  s medailemi  

27.5.2007 MLADÁ BOLESLAV (GRAND PRIX BOHEMIA) + VELKÁ CENA AFGÁNŮ

                  Mil El Mariq EMIR, ABU SIMBEI Dahanská Hvězda, BADY - DISKVALIFIKACE

                  KESS Lu-Kön, ASHRAH Dahanská Hvězda, ZEFÍR, VICOMT - NEDOBĚHLI

Velkou cenu afgánů získali:  1. Kess Lu-Kön                                38,52s

                                                    2. Ashrah Dahanská Hvězda             42,46s   

                                                   3. Zefír ze Zličínských Luk               44,55s

             V Mladé Boleslavi na nás čekalo vedro a celkem dlouhý den se zajímavým závěrem viz. výše.. Na start prvního rozběhu afgánů se postavilo 7 pejsků rozdělených takto (píšu dle toho jak doběhli v rozběhu do cíle): 1. Mil El Mariq Emir 35,6s, 2. Aragorn Chlupatý Poklad 40,40s, 3. Ashrah Dahan. Hvězda 42,46s, Vicomt nedoběhl a druhý rozběh afgánů: 1. Abu Simbei Dahan. Hvězda 36,93s, 2. Kess Lu-Kön 38,52s, 3. Zefír ze Zl. Luk 44,55s. Na startu finále tedy stálo 6 psů, z boxů vyběhli všichni excelentně a do půlky dráhy vedl Emir a za ním Abu, s menší rezervou je dotahoval Bady za ním Kess a o kus dál běžel svorně Zefír s fenkou Ashrah. Bohužel v předposlední zatáčce došlo k napadení Abuho ze strany Emira a přimotal se do toho i Badynek, tudíž byli tito 3 psi diskvalifikováni. Kess, Zefír a Ashrah se kolizi sice vyhli, ale v běhu nepokračovali a Zefír se začal s oběma holkama kamarádíčkovat :-) Naštěstí se podařilo všechny pejsky odchytit, nedošlo ani ke zranění, ani k útěku a jelo se tedy domů s výsledkem totálního patu :-(

                  Jelikož se nerozdávali medaile, ale na pořadu dne byla velká cena afgánů, rozděli-li se tyto ceny pejskům, kteří nezavinili kolizi ve finále (a ceny se rozdělili se dle časů prvního rozběhu).

start finále - zleva Zefír, Ashrah, Bady, Kess, Abu, Emir       Dundey putovní pohár Lu-Kön (Zefirova cena za 3. místo ve Velké ceně afgánů)       zefírek 

0.5.2007 KOLÍN (KOLÍNSKÝ ZAJÍC)

                 1. místo CASSEDY´S CODY

                 2. místo ARAGORN CHLUPATÝ POKLAD

                3. místo CASPER NIKA

                4. místo ZEFÍR ZE ZLIČÍNSKÝCH LUK

                 V Kolíně na nás čekalo opět nádherné počasí, ale odpoledne také úmorné vedro. Na startu se sešli stejní psi jako na jarním poháru. Z rozběhu postupovoli ve stejném pořadí jako doběhli finálový běh(viz výše).  Ten den startovali i afgáni senioři a jejich běh dopadl následovně: 1. Démon of Jewel´s Farm, 2. Bird od Klusáků. A také jsme mohli vidět dva afgány na solo bězích (Wonder Billi z Allahovy země - Badyho tatínek :-) a Vicomt ze Zličínských Luk). A dále jsme viděli afgána, který si plnil licenční běhy (solo + jeden společný s Badykem). Hassánek je náš kamarád a více o něm můžete najít na www.afgan.websnadno.cz a pár dalších fotek najdete na tomto webu v sekci BADY - výlety atd.

 star rozběhu (zleva Bady, Casper Nika, Zefír, Cody)         souboj Caspera a Zefa v první zatáčce            panička Lenka, Zefírek a Bady

12.5.2007 MLADÁ BOLESLAV (POJIZERSKÉ DERBY)

                     1. místo CASSEDY' S CODY

               2. místo ARAGORN CHLUPATÝ POKLAD

               3. místo ZEFÍR ZE ZLIČÍNSKÝCH LUK

               VICOMT ZE ZLIČÍNSKÝCH LUK nedoběhl

          Na dostihy do Mladé Boleslavi jsme se těšili už jen proto, že jsme se na tuto dráhu vydali úplně poprvé. Když jsme ráno vyjížděli počasí vypadalo krásně, ale po příjezdu Mladé Boleslavi se obloha zatáhla a před startem prvního dostihu dne se spustila průtrž mračen. Asi první 4 běhy se běželi v dešti, ale pak se zase na chvíli vyjasnilo. Na startu rozběhu se sešli 4 afgáni a do finálového běhu postoupili v pořadí Cody, Bady, Zefír a Vincomt bohužel nedoběhl. Finálový běh afgánů začal těsně před 14hodinou a jako jediný finálový běh se běžel v dešti. Naštěstí to ani jednoho ze psů nerozhodilo a doběhli v pořádku v pořadí uvedeném výše :-)

start finále dekorování Lenka a její dcera Esterka fotka s medailí :-) a takhle kluci cestujou

14.4.2007 KOLÍN (JARNÍ POHÁR)

                   1. místo CASSEDY´S CODY

              2. místo CASPER NIKA

              3. místo ARAGORN CHLUPATÝ POKLAD

              4. místo ZEFÍR ZE ZLIČÍNSKÝCH LUK

            V Kolíně bylo nádherné počasí a také příjemná atmosféra. Na startu se sešli 4 afgáni psi, po rozběhu postoupili do finále všichni 4 a to v pořadí: 1. Cassedy´s Cody, 2. Bady, 3. Casper a 4. Zefír. Finále se běželo od 14hodin což už se rtuť teploměrů šplhala ke 30°C. Na konci 480m dlouhé tratě kluci doběhli v pořadí uvedeném výše :-)

start rozběhu     1. zatáčka ve finále (ve vedení Bady, za ním Casper a Zefír)      Zefír po výkonu - má z toho prostě radost :-) 

 

7.4.2007 KOLÍN (MEZINÁRODNÍ DOSTIH INTER-BOHEMIA)

               1. místo ARAGORN CHLUPATÝ POKLAD

                2. místo CASPER NIKA

                ZEFÍR ZE ZLIČÍNSKÝCH LUK A CASSEDY'S CODY nedoběhl

                CANNONDALE NIKA diskvalifikován

              Bady se Zefírem se na startu rozběhu sešli se třemi konkurenty z chovatelské stanice Nika, do finále postoupil z prvního místa Casper Nika a ze druhého místa Bady :-) Finále se běželo od 14:30 hod a my byli do poslední chvíle napjatí jak dostih na 480m dopadne. Z boxů vyběhli pejsci skoro souběžně, ale hned na první rovince ZÍSKAL BADY VEDENÍ A TO SI UDRŽEL AŽ DO KONCE :-) Zefír a Cassedy´s Cody nedoběhli a Cannondale Nika byl diskvalifikován za napadání již v rozběhu, proto do finále nepostoupili.

stáhněte si video finále tohoto dostihu: fin1.mpg (5699 KB)

Cílová rovinka finále Závodník Zefír s paničkou vyhlášení: 1. místo ARAGORN CHLUPATÝ POKLAD, 2. místo CASPER NIKA           Start rozběhu zleva: (Bady na fotce není zastižen, byl nejvíce vlevo) dále  Zefír, Cannondale Nika, Cassedy´s Cody, Casper Nika           

17.3.2007 KOLÍN  Bady i Zefír si úspěšně splnili licenční běhy (1x solo a 2x společný běh).

             Zefirův licenční běh                      Bady v cíli po prvním společném běhu s Casperem a Zefírem                         

TOPlist